Оплата відпускних у робочих (календарних) днях

Відповіді на запитання


Як правильно оплатити відпускні  за три робочих чи календарних дні до початку відпустки?


Прямої відповіді на це запитання не існує, адже ст. 115 КЗпП та ст. 21 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) визначено лише кількість днів, без зазначення, робочі вони чи календарні: «Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку».

Водночас для своєчасної оплати відпускних рекомендуємо скористатися листом Міністерства праці та соціальної політики України від 26.06.2009 р. № 155/13/116-09, яке містить роз’яснення з цього приводу. Зокрема, в ньому вказується, що в згаданій нормі йдеться про календарні дні. Тож якщо, наприклад, першим днем відпустки є 19 серпня (понеділок), то останнім днем виплати заробітної плати за час відпустки буде 15 серпня (четвер).

На запитання читачів відповідала

Ольга Панфьорова,
консультант журналу «Кадровик України»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН