Повідомлення про прийняття на роботу за договором ЦПХ

Пряма лінія

 

Чи потрібно підприємству подавати до податкового органу повідом­лення про прийняття працівника на роботу в разі укладення договору ЦПХ?

 

Відповідно до постанови КМУ «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на робо-ту» від 17.06.2015 р. № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається роботодавцем до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем його обліку як платника ЄСВ за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним з ним трудовим договором.

Проте вказана постанова була розроблена відповідно до частини третьої ст. 24 КЗпП, якою не регулюється порядок укладення договорів цивільно-правового характеру (далі — договори ЦПХ).

Крім того, відповідно до розʼяснень щодо подання повідомлення про цивільно-правовий договір, наданих у листі від 03.09.2015 р. № 21446/10/28-10-06-11, повідомлення про прийняття працівника на роботу, надане до податкового органу не за основним місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою, вважається таким, що не подавалося.

Отже, в разі укладення з фізичною особою договору ЦПХ на виконання робіт (надання послуг) повідомлення до податкового органу подавати не потрібно.

На ваші запитання відповідала Ольга ГЛИНЯНА,

науковий редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН