Повідомлення про прийняття на роботу за договором ЦПХ


◦ Трудовi вiдносини
◦ Робота за договорами/угодами ЦПХ
◦ Оплата праці
◦ Розрахунки за договорами ЦПХ
Госпрозрахункове підприємство уклало із своїм працівником (основне місце роботи) договір цивільно-правового характеру про виконання ремонтно-монтажних робіт. Чи потрібно в такому разі подавати до податкового органу повідомлення про прийняття на роботу?

Відповідно до абзацу 1 постанови КМУ «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 р. № 413 (далі — Постанова № 413) повідомлення про прийняття працівника на роботу подається роботодавцем (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника ЄСВ за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним з ним трудовим договором.

Постанова № 413 розроблена на виконання частини третьої ст. 24 КЗпП, якою не регулюється порядок укладення договорів цивільно-правового характеру. Тож у наведеному випадку підприємству-роботодавцю не потрібно подавати до податкового органу повідомлення про прийняття працівника на роботу за договором цивільно-правового характеру.

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП