Право на ПСП матері, яка не перебуває у шлюбі

Пряма лінія

Чи має право на застосування ПСП матір, яка не перебуває у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом, та виховує дитину віком до 18 років?

Підпунктом 169.1.1 ПКУ визначено, що будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у виг­ляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги в розмірі, що дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, що у 2017 р. становив 800,00 грн, а у 2018 р. — 881,00 грн (так звана «звичайна» пільга).

Згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 Кодексу ПСП застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для праце­здатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн (у 2017 р. — 2240,00 грн, у 2018 р. — 2470,00 грн).

Однак згідно з пп. «а» пп. 169.1.3 ПКУ платник податку, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником, має право на ПСП у розмірі 150 % суми пільги, яка визначена пп. 169.1.1 ПКУ (у 2017 р. — 1200,00 грн, у 2018 р. — 1321,50 грн), у розрахунку на кожну таку дитину.

Для цілей пп. 169.1.3 ПКУ одинокою матір’ю (батьком) вважаються особи, які, зок­рема, на момент застосування роботодавцем ПСП, визначеної пп. 169.1.3 ПКУ, маючи дитину (дітей) віком до 18 років, не перебувають у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом.

Таким чином, мати, яка не перебуває у шлюбі, зареєстрованому відповідно до закону, та виховує дитину віком до 18 років, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 150 % суми «звичайної» пільги (у 2017 р. — 1200,00 грн, у 2018 р. — 1321,50 грн), якщо розмір отриманого протягом місяця доходу не перевищує граничного розміру доходу для застосування податкової соціальної пільги (у 2017 р. — 2240,00 грн, у 2018 р. — 2470,00 грн).
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН