Право жінки на додаткову відпустку на дітей як одинокої матері після повторного укладення шлюбу

Пряма лінія

 

Працівниця, яка виховує самостійно двох дітей віком 7 і 11 років (батько дітей загинув), повторно уклала шлюб з чоловіком, який не усиновив цих дітей. Чи має вона в такому випадку право на додаткову соціальну відпустку за двома підставами: як жінка, що має двох і більше дітей віком до 15 років, і як одинока мати?

 

Зважаючи на зміст запитання, роботодавця, швидше за все, цікавить, чи не втрачає працівниця статус одинокої матері після повторного укладення шлюбу. Тому з’ясуємо, яка жінка вважається одинокою матір’ю.

Термін «одинока мати» на законодавчому рівні не визначено, але відповідно до п. 9 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 р. № 9 одинокою матір’ю вважають:

• жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері;

• вдову;

• іншу жінку, яка виховує та утримує дитину сама.

Для підтвердження права на додаткову соціальну відпустку на дітей як одинока мати працівниця має надати роботодавцю будь-який офiцiйно складений, оформлений та засвідчений в установленому порядку документ, який свідчить про вiдсутнiсть участi батька у вихованні дитини (дітей). Оскільки у випадку, що розглядається, працівниця є вдовою, вона мала підтвердити це копією свідоцтва про смерть чоловіка.

Тепер жінка знову вийшла заміж, але її новий чоловік не усиновив дітей. На нашу думку, це не вплинуло на її статус як одинокої матері. Статтею 260 Сімейного кодексу України передбачено: якщо мачуха, вітчим проживають однією сім’єю з малолітніми, неповнолітніми пасинком, падчеркою, вони мають право брати участь у їх вихованні. Як бачимо, згідно із законодавством вітчим має право, а не обов’язок брати участь у вихованні малолітніх, неповнолітніх пасинка чи падчерки.

Тобто жінка, яка виховує двох дітей віком 7 і 11 років (батько яких загинув) та яка пов­торно уклала шлюб із чоловіком, який не усиновив цих дітей, має право на соціальну додаткову відпустку за двома підставами («жінка, яка має двох або більше дітей віком до 15 років» та «одинока мати») тривалістю 17 календарних днів.

Але зауважимо, оформлення шлюбу може вплинути на застосування до доходу працівниці підвищеного розміру ПСП (150 %), якщо вона має на нього право як одинока мати. Так, згідно з останнім абзацом п. 5 Порядку надання документів для застосування ПСП, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1227, для одержання права на ПСП як одинока мати жінка повинна мати дитину (дітей) віком до 18 років і не перебувати у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом. Тому після одруження жінка може мати право тільки на застосування ПСП у розмірі 100 %, якщо її місячний дохід у 2019 р. не перевищує 5380,00 грн (2690,00 грн × 2).

На ваші запитання відповідала Ірина КРАСОВСЬКА,

консультант з питань бухгалтерського та податкового обліку

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН