Продовження відпустки, якщо наступний день святковий

Пряма лінія

 

Працівнику була надана щорічна відпустка, що закінчується 27 червня — передсвятковим днем. Під час відпустки працівник захворів і попросив продовжити її на час тимчасової непрацездатності. Наказ про продовження відпустки видавати з 28-го чи з 29-го числа?

Наказ про продовження відпустки слід видавати з 29 числа. Це пояснюється тим, що святкові та неробочі дні, визначені ст. 73 КЗпП, під час визначення тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, не враховуються. Тому «звичайна» відпустка може розпочинатися у вихідний день, але не може розпочинатися у святковий.

Оскільки відпустки надаються у календарних днях (в т. ч. з урахуванням звичних вихідних днів суботи та неділі), то підраховуючи кількість календарних днів відпустки через святковий день «перестрибують»2. Отже, не можна щорічну відпустку «продовжити з 28.06.2019 р.», її можна продовжити тільки з 29.06.2019 р.

На ваші запитання відповідав Дмитро КУЧЕРАК,

головний редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН