Розлучена жінка та статус одинокої матері

Зворотний зв'язок

Як визначити, чи має працівниця, яка розлучена з чоловіком, але в них є десятирічна дитина, статус одинокої матері? Вона хоче отримати додаткову відпустку на дітей, але ж не можуть усі розлучені жінки з дітьми бути одинокими матерями?

 

Так, не можуть.

Розлучена жінка має статус одинокої матері лише у разі, якщо вона сама виховує дитину і може це підтвердити певними документами.

Визначення «одинокої матері» наведено у п. 9 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6 листопада 1992 р. № 9 (далі ― Постанова Пленуму ВСУ № 9) та п. 5 ч. 13 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі ― Закон № 504).

Згідно з Постановою Пленуму ВСУ № 9 одинокою матір’ю слід вважати:

— жінку, яка не перебуває у шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері;

— вдову;

— іншу жінку, яка виховує і утримує дитину сама.

Водночас, оскільки у п. 5 ч. 13 ст. 10 Закону № 504 визначено одиноку матір як таку, яка виховує дитину без батька, факт утримання (аліменти) для надання відпустки на дітей значення не має.

Для визначення права на додаткову відпустку на дітей, яка передбачена ст. 19 Закону № 504, одинокою матір’ю слід вважати:

— жінку, яка не перебуває у шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері;

— вдову;

— жінку, яка виховує дитину без батька (у т. ч. й розлучену жінку, яка виховує дитину без батька, незважаючи на факт отримання аліментів, і жінку, яка вийшла заміж, але її дитина новим чоловіком не усиновлена).

З усіх вищезазначених категорій жінок, на практиці проблема виникає з визначенням того, чи має право на отримання додаткової відпустки на дитину саме розлучена жінка, оскільки батько у дитини є і в багатьох випадках довести той факт, що він не бере участі у вихованні дитини, буває складно.

Тим більше, чинне законодавство не містить конкретного переліку документів, які слід пред’явити жінці, яка виховує дитину без батька, для отримання додаткової соціальної відпустки. Безумовним підтвердженням того, що батько не бере участі у вихованні дитини, буде один з наступних документів:

— рішення суду про позбавлення батька батьківських прав;

— рішення органів опіки та піклування або суду щодо участі батька у вихованні дитини, ухвала суду або постанова слідчого про розшук батька дитини у справі за позовом про стягнення аліментів.

Але знову ж таки, як свідчить практика, жінки не дуже часто вдаються до дій, аби отримати такі документи й навряд чи можливість одержання додаткової відпустки на дитину їх до цього спонукає. Набагато простішим способом підтвердження відсутності участі батька у вихованні дитини може бути:

— акт, складений соціально-побутовою комісією, створеною первинною профспілковою організацією чи будь-якою іншою комісією, утвореною на підприємстві, в установі, організації;

— довідка зі школи, де навчається дитина, про те, що батько не бере участі у вихованні дитини (не спілкується з вчителями, не забирає дитину додому, не бере участі в батьківських зборах тощо).

Отже, розлучена жінка, яка дійсно виховує сама дитину (без батька), для отримання додаткової соціальної відпустки на дітей має надати копію свідоцтва про народження дитини, копію свідоцтва про розірвання шлюбу та один з вищезазначених документів, який підтверджував би те, що батько не бере участі у вихованні дитини.

 

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН