Щодо відкликання працівника з навчальної відпустки

Працівник, який обіймає посаду інженера, оформив навчальну відпустку для підготовки до захисту диплому на 4 місяці. Але під час її використання на підприємстві звільнилася посада головного інженера, яку пропонують зайняти цьому працівникові та в якій останній зацікавлений. Відпустка закінчується через два місяці, тож виникає запитання, чи можна відкликати з неї працівника?

Ні, з навчальної відпустки відкликати працівника неможливо, оскільки така процедура передбачена лише для щорічних відпусток (ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР; далі ⎯ Закон про відпустки). Перелік відпусток, які належать до щорічних, наведено в пункті 1 статті 4 Закону про відпустки, а перелік додаткових відпусток у зв’язку з навчанням — у пункті 2 статті 4 цього ж Закону. Окрім цього, відкликання з відпустки є прерогативою роботодавця, а не працівника.
Навчальна відпустка надається працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі (ст. 15 Закону про відпустки), а роботодавець повинен створювати необхідні умови для поєднання роботи з навчанням (ст. 202 КЗпП).
Надання такої відпустки не є обов’язком роботодавця, а вважається пільгою, про що свідчить і назва глави XIV КЗпП «Пільги для працівників, які поєднують роботу з навчанням», у якій йдеться про додаткові відпустки у зв’язку з навчанням. А отже, працівник має право використати її в повному обсязі, взяти частину або не скористатися нею взагалі. Своє волевиявлення він, як правило, викладає в заяві.  
Зважаючи на ситуацію наведену в запитанні, якщо працівник виявив бажання повністю використати навчальну відпустку для написання дипломної роботи, вона була йому надана й оплачена. Та оскільки через деякий час виникли обставини, які зумовили цього працівника перейти на нову посаду й працювати за нею, потрібно шукати вихід і вирішувати питання. Тож пропонуємо скористатися таким варіантом. 
На думку автора, працівник може надати заяву про припинення навчальної відпустки, адже якщо він підготувався до захисту дипломної роботи у коротший термін, він має право вийти на роботу й працювати. Така думка підтверджується листом Міністерства соціальної політики України від 26 березня 2018 р. № 479/0/101-18/284. 
Також у цьому листі зазначено, що якщо працівник у зв’язку з досягненням мети, для якої була надана відпустка, виходить на роботу до закінчення установленого часу відпустки, оплата його праці з першого дня виходу на роботу провадиться на загальних підставах без урахування раніше виплачених сум за невикористані дні відпустки.
Отже, у наведеній ситуації працівник має право перервати навчальну відпустку та вийти на роботу, написати заяву про переведення його на нову посаду та працювати. При цьому йому не потрібно повертати кошти підприємству за невикористані дні відпустки. 
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН