Умови правомочності рішення комісії із соціального страхування

Пряма лінія

 

На підприємстві діє комісія із соціального страхування в складі чотирьох осіб. На дату проведення її чергового засідання два члени комісії були відсутні на роботі з поважних причин: один перебував у відпустці, іншому було видано листок непрацездатності. Чи може комісія в неповному складі прийняти рішення про призначення застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності?

 

Організація роботи комісії (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності регулюється положенням, затвердженим постановою Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 р. № 13 (далі — Положення № 13).

Відповідно до абзацу першого п. 4.1 цього Положення основною формою роботи комісії є засідання, які проводяться відповідно до затвердженого нею плану, але не рідше двох разів на місяць. Члени комісії беруть участь у її засіданнях особисто без права передання своїх повноважень іншим посадовим особам. При цьому комісія правомочна приймати рішення в разі присутності на засіданні більше половини її членів за наявності представника кожної сторони (абзац другий п. 4.1 Положення № 13).

Оскільки в зазначеній ситуації на черговому засіданні комісії із соціального страхування підприємства можуть бути присутніми тільки два її члени, це свідчить про наявність лише половини її складу. За таких умов комісія неправомочна приймати рішення про призначення застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності.

На ваші запитання відповідала Ольга ГЛИНЯНА,

науковий редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам