Відсторонення від роботи працівника, який відмовляється від проходження медичного огляду

Зворотний зв'язок


Чи можна відсторонити від роботи працівника, який відмовляється від проходження медичного огляду?


Не лише можна, а й потрібно (за умови, що працівник належить до категорії тих працівників, які зобов’язані проходити медичний огляд відповідно до законодавства).


Мета будь-якого медичного огляду полягає у тому, аби з’ясувати, чи не хворий громадянин. Відповідно до ст. 159 Кодексу законів про працю України працівник зобов’язаний проходити у встановленому порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Медичний огляд обов’язковий для наступних категорій працівників:

— зайнятих на важких роботах;

— на роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці;

— на роботах, де є потреба у професійному доборі;

— для осіб віком до 21 року (незалежно від професії та виду діяльності).

Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 р. № 246.

Згідно з ч. 2 ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 р. № 2694-XII у разі ухилення працівника від проходження обов’язкового медичного огляду роботодавець:

має право притягнути працівника до дисциплінарної відповідальності;

зобов’язаний відсторонити працівника від роботи без збереження заробітної плати.

  

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН