Вихідні дні замість святкових у період воєнного стану


◦ Воєнний стан
◦ Час відпочинку
◦ Вихідні, святкові (неробочі) дні
06 жовтня 2022 р.
Чи вважатиметься порушенням, якщо на підприємстві під час війни святкові дні будуть вихідними?

Згідно з частиною шостою ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX у період дії воєнного стану не застосовуються норми, зокрема, ст. 73 КЗпП, якою встановлені святкові та неробочі дні.

Тобто мається на увазі, що такі дні можуть бути робочими. Водночас не йдеться про те, що роботодавець повинен застосовувати ці норми.

У той же час згідно зі ст. 9-1 КЗпП підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за власний кошт можуть встановлювати додаткові порівняно із законодавством трудові та соціально-побутові пільги для працівників. До таких пільг належать і вихідні дні. Тому роботодавець має видати наказ про встановлення на час святкового дня, наприклад, 14 жовтня, режиму вихідного дня.

Отже, встановлення вихідних днів на підприємстві з ініціативи роботодавця не буде порушенням законодавства, оскільки під час дії воєнного стану норми ст. 9-1 КЗпП застосовуються.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП