Виплата заробітної плати новоприйнятому працівнику


◦ Оплата праці


Працівника прийнято на роботу 10 червня 2019 р. Чи потрібно буде йому (як новоприйнятому працівникові) виплачувати заробітну плату за першу половину місяця (аванс) у червні 2019 р.?


Так, потрібно.

Кожен роботодавець має виконувати вимоги законодавства щодо строків та розмірів виплати зарплати, які прописані у ст. 115 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) та у ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 р. № 108/95-ВР (далі — Закон № 108), якими встановлено, що:

— заробітну плату працівникам слід виплачувати не рідше двох разів на місяць;

— розмір заробітної плати за першу половину місяця (аванс) повинен бути не менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу).

При цьому у ст. 115 КЗпП та ст. 24 Закону № 108 немає положень, які б звільняли роботодавця від необхідності виплати авансу у випадку, коли працівник не відпрацював усі робочі дні у першій половині місяця з будь-якої причини (у т. ч. у разі прийняття на роботу працівника не з першого числа).

Такої ж позиції притримується й Міністерство соціальної політики України, яке у листі «Щодо строків виплати заробітної плати» від 23 липня 2018 р. № 1305/0/101-18/2 роз’яснило, що першою половиною місяця вважаються 15 календарних днів з 1 по 15 число, а другою половиною — з 16 по 30 (31).

Отже, якщо працівника було прийнято на роботу 10 червня 2019 р., то у першій половині місяця він відпрацює 5 робочих днів (10, 11, 12, 13 і 14 червня). За ці дні йому й потрібно нарахувати та виплатити аванс у встановлений на підприємстві термін.

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП