Виплата зарплати разом з відпускними

 

Працівник йде у відпустку 29 числа, а дата виплати зарплати за першу половину місця (авансу) — 21 числа. Чи можна виплатити йому разом з відпускними зарплату за дні перед початком відпустки, адже на дату виплати зарплати за другу половину місяця працівника не буде на роботі?

 

Статтею 21 Закону про відпустки встановлено, що заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку. Про виплату наперед зарплати за дні перед початком відпустки застереження в Законі про відпустки немає. Тому це питання — на розсуд підприємства.

У той же час слід враховувати, що зарплата — це плата за виконану роботу. Тому не зовсім правильно виплачувати разом з відпускними за три дні до початку відпустки зарплату за дні, які ще не відпрацьовано. Крім того, перед підприємством постане питання дотримання вимог ст. 115 КЗпП.

На ваші запитання відповідав Дмитро КУЧЕРАК,

головний редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН