Визначення тривалості робочого часу працівнику-суміснику


◦ Трудовi вiдносини
◦ Заміна відсутнього працівника
◦ Сумісництво і суміщення
◦ Робочий час
Підприємство планує прийняти працівника на роботу за сумісництвом (без трудової книжки) з режимом праці на умовах неповного робочого дня, а саме: по 5 робочих годин щоденно з понеділка по п’ятницю. Чи можна встановити працівнику саме таку тривалість робочого часу?

Умови роботи за сумісництвом визначені КМУ тільки для працівників державних підприємств, установ і організацій (частина друга ст. 102-¹ КЗпП). Зокрема, відповідно до абзацу першого п. 2 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 р. № 245 (далі — Постанова № 245) тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день.

Тобто для працівників державних підприємств загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу. На це звертає увагу і Верховний Суд України (п. 14 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24.12.1999 р. № 13).

Водночас для працівників підприємств недержавної форми власності тривалість роботи за сумісництвом жодними нормативними документами не обмежується. Тому працівники вказаних підприємств можуть працювати за сумісництвом увесь свій вільний від основної роботи час. Головне, щоб тривалість їхньої роботи не перевищувала нормальної тривалості робочого часу, встановленої для працівників ст. 50 КЗпП, тобто 40 робочих годин на тиждень.

Отже, якщо в наведеному випадку працівника приймають на роботу за сумісництвом на підприємство недержавної форми власності, то, з огляду на вищенаведені норми законодавства, роботодавець має право встановити йому тривалість робочого часу, що становить більше чотирьох годин на день.

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП