Врахування премії, нарахованої після звільнення, для розрахунку середньої зарплати

Пряма лінія

 

Працівника було звільнено 4 липня. За умовами трудового договору, під час звільнення йому виплачується вихідна допомога. Тож під час остаточного розрахунку з ним середню зарплату для обчислення суми вихідної допомоги було розраховано за два останні місяці — травень – червень. Вже після звільнення працівника йому було нараховано премію за червень. Чи потрібно робити перерахунок середньої зарплати, а отже, і суми вихідної допомоги?
 

Ні, не потрібно. У п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100, серед іншого, зазначено, що премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно із розрахунковою відомістю на заробітну плату. Премії, які виплачуються за квартал і більш тривалий проміжок часу, при обчисленні середньої заробітної плати за останні два календарних місяці включаються в заробіток у частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Тобто розробники Порядку № 100 враховували той факт, що премія за умовами її виплати може виплачуватися після закінчення звітного періоду, коли відомі результати роботи, що можуть визначати умови її виплати1. І щоб не перераховувати середню зарплату за якийсь час, у п. 3 Порядку № 100 закріпили норму, що премія включається в заробіток того місяця, на який вона припадає згідно із розрахунковою відомістю.

Оскільки в ситуації, що розглядається, премія нарахована вже після звільнення працівника, вона потрапляє в розрахункову відомість липня, і підстав для перерахунку середньої зарплати, а отже, і суми вихідної допомоги, немає.

На ваші запитання відповідав Дмитро КУЧЕРАК,

головний редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН