Зазначення коду ЄДРПОУ в реквізитах наказу довільної форми


◦ Кадрова документація

 

На підприємстві використовується довільна форма кадрових наказів. У ній не вказується код ЄДРПОУ, незважаючи на те що в типовій формі цей реквізит зазначено. Чи вважається це порушенням?


Ні, на думку автора, відсутність коду ЄДРПОУ підприємства в кадрових наказах довільної форми не є порушенням. Тобто необов’язково вказувати код ЄДРПОУ, якщо підприємство використовує не типові форми наказів. Але якщо будуть застосовуватися типові форми наказів про надання відпустки або припинення трудового договору, затверджені наказом Державного комітету статистики України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 р. № 489, наявність реквізиту «Код ЄДРПОУ» буде обов’язковою.

У разі застосування в роботі довільної форми наказів підприємству слід дотримуватися положень Національного стандарту України «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163-2003», затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 р. № 55. У п. 4.4 цього стандарту наведено перелік обов’язкових реквізитів, що мають зазначатися в документах, які складаються на підприємствах, в установах та організаціях. Отже, до таких обов’язкових реквізитів належать:

— назва організації (07);

— назва виду документа (10) (не зазначають на листах);

— дата (11);

— реєстраційний індекс документа (12);

— заголовок до тексту документа (19);

— текст документа (21);

— підпис (23).

Як бачимо, серед обов’язкових реквізитів код ЄДРПОУ не вказаний. Отже, роботодавцю зазначати його необов’язково. Утім, не буде помилкою, якщо в реквізитах кадрових наказів довільної форми підприємство вказуватиме код ЄДРПОУ.

 

На запитання читачів відповідала

Ольга Панфьорова,

консультант журналу «Кадровик України»

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП