Збереження страхового стажу за працівницею, звільненою у зв’язку із закриттям підприємства

Пряма лінія

 

Працівниця  перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Підприємство реорганізовується шляхом ліквідації, та всіх працівників прийнято на роботу на інше підприємство, в т. ч. цю працівницю. Чи необхідно відображати припинення трудових відносин у звітності з ЄСВ з працівницею разом із іншими працівниками? Яким чином враховується період перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до страхового стажу?

Так, у разі закриття підприємства працівники підлягають звільненню. Таке припинення трудових відносин слід відобразити в таблиці 5 звітності з ЄСВ. Але якщо звільнення звичайних працівників відображаємо одним рядком, то звільнення жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, в таблиці 5 відображаємо двома рядками: в першому вказуємо дату закінчення відпустки для догляду за дитиною з кодом категорії 6, а в другому — припинення трудових відносин з кодом категорії 1.

У той же час слід відзначити, що відображення в таблиці 5 звітності з ЄСВ припинення відпустки для догляду за дитиною не позбавляє жінку права на відпустку до досягнення дитиною трирічного віку на іншому підприємстві. Тож у разі її подальшого працевлаштування вона може далі піти у відпустку. Новому роботодавцю слід подати таблицю 5 звітності з ЄСВ, вказавши дату початку відпустки. І страховий стаж за жінкою збережеться.

Варто додати, що страховий стаж у жінки, яка доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку, збережеться й у разі, якщо вона не буде працевлаштована. Це пояснюється тим, що відповідно до ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-ХIV до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску, включається період отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності)2. За жінок, які отримують допомогу по народженню дитини або перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, щомісячно подає звітність управління праці та соціального захисту населення та  сплачує ЄСВ. 

 

На ваші запитання відповідала Алла ЛИПОВЕЦЬКА,

фахівець із захисту прав застрахованих осіб

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН