Звернення стягнення на суму допомоги по тимчасовій непрацездатності

Пряма лінія

 

Працівнику нараховано суму допомоги по тимчасовій непрацездатності. Чи можна з неї за виконавчим листом утримувати аліменти? А суму заборгованості — за кредитним договором?

 

Відповідно до ст. 73 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII стягнення не може бути звернено на такі виплати:

• вихідну допомогу, що виплачується в разі звільнення працівника;

• компенсацію працівнику витрат у зв’язку з переведенням, направленням на роботу до іншої місцевості чи службовим відрядженням;

• польове забезпечення, надбавки до заробітної плати, інші кошти, що виплачуються замість добових і квартирних;

• матеріальну допомогу особам, які втратили право на допомогу по безробіттю;

• допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами;

• одноразову допомогу у зв’язку з народженням дитини;

• допомогу в разі усиновлення дитини;

• допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

• допомогу на дітей одиноким матерям;

• допомогу особам, зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, по догляду за дитиною з інвалідністю, по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною, а також на іншу допомогу на дітей, передбачену законом;

• допомогу на лікування;

• допомогу на поховання;

• щомісячну грошову допомогу у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства громадян, які проживають на території, що зазнала радіоактивного забруднення;

• дотації на обіди, придбання путівок до санаторіїв і будинків відпочинку за рахунок фонду споживання.

Стягнення не здійснюється також із сум:

• неоподатковуваного розміру матеріальної допомоги;

• грошової компенсації за видане обмундирування та натуральне постачання;

• вихідної допомоги в разі звільнення (виходу у відставку) з військової служби, служби в поліції та Державної кримінально-виконавчої служби України, а також грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та в інших випадках, передбачених законом;

• одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві;

• грошової допомоги, пов’язаної з безоплатним забезпеченням протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції, учасника здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, які втратили функціональні можливості кінцівок, благодійної допомоги, отриманої зазначеними особами, незалежно від її розміру та джерела походження.

Статтею 72 Закону № 1404 встановлено, що на допомогу з державного соціального страхування, що виплачується в разі тимчасової непрацездатності та в інших випадках, стягнення може бути звернено виключно за рішеннями про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також втратою годувальника.

Переліком видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затвердженим постановою КМУ від 26.02.1993 р. № 146, передбачено, що аліменти утримуються із суми допомоги по державному соціальному страхуванню, а також з допомоги по тимчасовій непрацездатності, що встановлені в колективних сільськогосподарських підприємствах.

Таким чином, із суми допомоги по тимчасовій непрацездатності аліменти утримуємо, суму заборгованості за кредитним договором — ні.

На ваші запитання відповідала Алла РИБІНЦЕВА,

юрист, адвокат

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН