Звільнення працівника під час його тимчасової непрацездатності

Зворотний зв'язок

 

Чи можна звільнити працівника під час його тимчасової непрацездатності, якщо строк випробування вже завершується й результати його незадовільні?

Ні, не можна.

Звільнення працівника внаслідок встановлення невідповідності займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі впродовж строку випробування передбачене п. 11 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) і є звільненням за ініціативою роботодавця.

А відповідно до ч. 3 ст. 40 КЗпП не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за п. 5 ст. 40 КЗпП), а також у період перебування працівника у відпустці.

Таким чином, звільнення працівника за п. 11 ст. 40 КЗпП можливе тільки після закінчення його тимчасової непрацездатності.

Але зверніть увагу, що у такому разі дні, коли працівник перебував на лікарняному й, відповідно, не виходив на роботу, не враховуватимуться до строку випробування — про це прямо вказано у ч. 3 ст. 27 КЗпП, згідно з якою до строку випробування не враховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причин.

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам