Лист Мінекономіки від 25.01.2023 р. № 4707-05/3291-09

Щодо надання роз’яснень деяких норм законодавства


◦ Трудовi вiдносини
◦ Особливі категорії працівників
◦ Оплата праці
25 січня 2023 р.

Мінекономіки розглянуло Ваше звернення від […] щодо надання роз’яснень деяких норм законодавства і в межах компетенції повідомляє.

Економічні, правові та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах, на підставі трудового договору з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та господарювання, а також з окремими громадянами регулює Закон України “Про оплату праці” (далі – Закон).

Відповідно до статті 1 Закону заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Положеннями Закону не передбачено будь-яких особливостей в оплаті праці осіб з інвалідністю.

Нарахування заробітної плати працівникам проводиться на підставі табеля обліку використання робочого часу.

Ведення табельного обліку робочого часу на підприємствах, в установах, організаціях регламентується наказом Держкомстату України від 05.12.2008 № 489 “Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці”, яким затверджено Типову форму Табеля обліку використання робочого часу № П-5 (далі – Форма).

В табелі обліку використання робочого часу чітко фіксується фактичне використання робочого часу, робляться відмітки про фактично відпрацьований час, відпрацьовані години за місяць тощо.

Враховуючи викладене, у зазначеному в листі випадку, оскільки робочий день […] працівником відпрацьовано повністю, то за цей день працівникові необхідно нарахувати заробітну плату згідно з умовами трудового договору.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами та мають інформаційно-рекомендаційний характер.

Враховуючи те, що в Україні введено воєнний стан, Мінекономіки мінімізує використання паперового документообігу, у зв’язку з чим відповідь надається електронною поштою.

 

Заступник Міністра економіки України
Тетяна БЕРЕЖНА

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП