Лист ФСС від 12.10.2021 р. № 03/О-878з-1047

Щодо невідображення в електронних кабінетах страхувальників електронних листків непрацездатності


◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Листок непрацездатності

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування України розглянула Ваше звернення та повідомляє.

Відповідно до частини першої ст. 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 р. № 1105-XIV матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначаються та надаються за основним місцем роботи (діяльності).

Допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) та за сумісництвом (наймом) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 3 Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 р. № 1234, дати відкриття та закриття листка непрацездатності відповідають датам початку строку дії та закінчення строку дії медичного висновку, на підставі якого сформований цей листок непрацездатності. Листок непрацездатності вважається виданим через сім днів після дати закриття листка непрацездатності.

Інформація по листках непрацездатності працівника відображається у кабінеті страхувальника на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

У випадку невідображення в електронних кабінетах страхувальників електронних листків непрацездатності застрахована особа має можливість підтвердити факт своєї тимчасової непрацездатності витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності, виданим територіальними органами Пенсійного фонду України в паперовій формі для кожного роботодавця окремо.

Тому у випадку формування для застрахованої особи електронного лікарняного надавати за місцем роботи за сумісництвом копію листка непрацездатності, засвідчену підписом керівника і печаткою (за наявності), за основним місцем роботи не потрібно. Роботодавцю за місцем роботи за сумісництвом застрахована особа надає довідку про середню заробітну плату за основним місцем роботи, відповідно до п. 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266.

Якщо застрахована особа здійснює підприємницьку діяльність та є фізичною особою — підприємцем, то інформація по листку непрацездатності буде відображатися у її кабінетах страхувальника та застрахованої особи на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, тому отримувати копії завірених електронних листків непрацездатності не потрібно.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП