Індивідуальна податкова консультація від 21.08.2020 р. № 3550/ІПК/99-00-04-05-03-06

Щодо відображення доходу у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ


◦ Звітність
◦ Податкова звітність
◦ Звітність з ПДФО (ф. № 1ДФ)

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), розглянула звернення щодо відображення доходу у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ та в межах компетенції повідомляє.

Підприємство, з метою розуміння вживання ознак доходів, запитує:

— під якою ознакою доходу відобразити суму доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суму утриманого з них податку орендодавцям, з якими укладений договір оренди земельної частки (паю) по сертифікатах на право на земельну частку (пай);

— під якою ознакою доходу відобразити суму доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суму утриманого з них податку орендодавцям, з якими укладений договір оренди землі по державних актах на право власності на земельну ділянку;

— під якою ознакою доходу відобразити суму доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суму утриманого з них податку орендодавцям, з якими укладений договір оренди з цільовим призначенням «особисте селянське господарство»;

— під якою ознакою доходу відобразити суму доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суму утриманого з них податку орендодавцям, з якими укладений договір оренди землі за витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності;

— під якою ознакою доходу відобразити суму доходу, нарахованою (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суму утриманого з них податку орендодавцям, з якими укладений договір про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис).

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 затверджено Порядок заповнення та подання податковими агентами Податковою розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (ф. № 1ДФ) (далі — Порядок).

Щодо ознак доходів, під якими потрібно відобразити суму доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суму утриманого з них податку орендодавцям, з якими укладений договір:

оренди з цільовим призначенням «особисте селянське господарство»;

про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис).

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку, дохід від надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду, суборенду, емфітевзис згідно п. 170.1 Кодексу (пп. 164.2.5 Кодексу) відображається податковим агентом у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу «195». Тобто під зазначеною ознакою відображається дохід від надання в лізинг, оренду, суборенду, емфітевзис земель сільськогосподарського призначення.

Враховуючи зазначене, податковий агент (юридична особа, її відокремлений підрозділ), що нараховує (виплачує) доходи фізичній особі за договорами оренди з цільовим призначенням «особисте селянське господарство» та про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), відображає такі доходи у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу «195».

Щодо ознак доходів, під якими потрібно відобразити суму доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суму утриманого з них податку орендодавцям, з якими укладений договір:

оренди земельної частки (паю) по сертифікатах на право на земельну частку (пай);

оренди землі по державних актах на право власності на земельну ділянку;

оренди землі за витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Дохід від надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду (п. 170.1 Кодексу (пп. 164.2.5 Кодексу)) відображається податковим агентом у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу «106». Тобто дохід від надання земельної частки (паю), земельної ділянки не сільськогосподарського призначення в лізинг, оренду або суборенду відображається під ознакою доходу «106».

Оскільки з вашого звернення не має можливості визначити, яке призначення мають землі, зазначені у запитаннях щодо визначення ознак доходів, під якими потрібно відобразити суму доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суму утриманого з них податку орендодавцям, з якими укладений договір оренди земельної частки (паю) по сертифікатах на право на земельну частку (пай), оренди землі по державних актах на право власності на земельну ділянку, оренди землі за витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, то з метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства у частині оподаткування доходів фізичних осіб кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів (матеріалів), які стосуються порушених питань.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00