Індивідуальна податкова консультація від 22.10.2021 р. № 3984/ІПК/99-00-18-04-03-06

Щодо виплати учаснику частки при виході з ТОВ


◦ Облік та оподаткування
◦ ПДФО та ВЗ
22 жовтня 2021 р.

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі — Товариство) щодо оподаткування вартості майна у разі виходу зі складу учасників господарського товариства та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи і податку на додану вартість та планує вихід зі складу учасників господарського товариства.

Товариство, посилаючись на норми законодавства України, запитує:

1. Чи прирівнюється до дивідендів згідно Кодексу виплати на користь Товариства (що перебуває на спрощеній системі оподаткування третьої групи єдиного податку та є платником ПДВ) вартість майна при виході учасника зі складу засновників?

2. Чи необхідно такі виплати відносити до складу доходу, що оподаткування єдиним податком?

 

Щодо першого питання

Відповідно до пп. 14.1.49 Кодексу дивіденди — це платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Згідно з абзацом четвртим пп. 14.1.49 Кодексу для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюються виплата в грошовій або негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника — нерезидента України у зв'язку зі зменшенням статутного капіталу, викупом юридичною особою корпоративних прав у власному статутному капіталі, виходом учасника зі складу господарського товариства або іншої аналогічної операції між юридичною особою та її учасником, у розмірі, що призводить до зменшення нерозподіленого прибутку юридичної особи.

Отже, виплата в грошовій або негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника — нерезидента України у зв'язку з виходом такого учасника зі складу господарського товариства, у розмірі, що призводить до зменшення нерозподіленого прибутку юридичної особи, прирівнюється до дивідендів.

 

Щодо другого питання

Згідно з п. 292.1 Кодексу доходом платника єдиного податку юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.

Підпунктом 10 п. 292.11 Кодексу визначено, що складу доходу платника єдиного податку не включаються дивіденди, отримані платником єдиного податку — юридичною особою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному Кодексом.

Відповідно пп. 57.11.7 Кодексу авансові внески не справляються / не нараховуються на суми операцій, які для цілей оподаткування прирівнюються до дивідендів відповідно до абзаців четвертого − сьомого пп. 14.1.49 Кодексу.

Таким чином, отримані юридичною особою — платником єдиного податку від емітента корпоративних прав дивіденди, не оподатковані в порядку, визначеному Кодексом, включаються до складу доходу платника єдиного податку.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 Кодексу).

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП