Лист Мінекономіки  ​​​​​​​від 16.01.2021 р. № 4709-06/2098-07

Щодо врахування щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків при нарахуванні середньої заробітної плати


◦ Оплата праці

Мінекономіки розглянуто лист <...> щодо врахування щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків при нарахуванні середньої заробітної плати згідно з положеннями Порядку обчислення середньої заробітної плати (далі — Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. № 100 (зі змінами), та в межах компетенції повідомляється.

Статтею 57 Закону України «Про освіту» передбачено гарантії держави педагогічним та науково-педагогічним працівникам, зокрема, виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов'язків.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених ст. 68 Закону України «Про Державний бюджет України на 2000 рік» від 05.06.2000 р. № 898 (зі змінами) затверджено Порядок надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків.

Згідно з п. 5 цього Порядку розмір щорічної грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу (ставки заробітної плати) з урахуванням підвищень. Щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам надається за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків за умови досягнення ними успіхів у вихованні дітей, навчанні, вихованні, професійній підготовці учнівської та студентської молоді, методичному забезпеченні, відсутність порушень виконавчої і трудової дисципліни та здійснюється в межах загальних коштів, передбачених кошторисом навчального закладу на оплату праці.

З урахуванням зазначеного, оскільки грошова винагорода щорічна, то вона є одноразовою виплатою.

Відповідно до п. 3 Порядку при обчисленні середньої заробітної плати враховуються всі суми нарахованої заробітної плати згідно із законодавством та умовами трудового договору, крім визначених у п. 4 Порядку.

Пунктом 4 Порядку встановлено, що одноразові виплати не враховуються при нарахуванні середньої заробітної плати у всіх випадках її обчислення відповідно до норм Порядку.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами та мають інформаційно-рекомендаційний характер. <...>

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП