Чи є базою нарахування ЄСВ «коронавірусні» доплати медпрацівникам


17.05.2021

Медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, які виконують роботи щодо запобігання поширенню COVID-19, встановлюють доплату в розмірі до 300 % зарплати (посадового окладу (з підвищеннями)) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат та надбавок.

Її виплачують на період карантину, запровадженого для ліквідації COVID-19 (п. 1 постанови КМУ від 23.03.2020 р. № 246). Перелік посад працівників, яким встановлюють цю доплату, затверджує керівник відповідного закладу охорони здоров’я.

Базою нарахування ЄСВ є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати. У свою чергу, доплати, надбавки, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством, відносять до фонду додаткової зарплати.

Отже, суми вказаної доплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, які безпосередньо зайняті в ліквідації COVID-19, є базою нарахування ЄСВ.

За повідомленням ГУ ДПС у Дніпропетровській області


◦ Карантин
◦ Облік та оподаткування
◦ ЄСВ
ДЕМО ДОСТУП