Чи може чоловік взяти відпустку для догляду за другою дитиною, якщо жінка у відпустці з першою


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
◦ Відпустка для догляду за дитиною
31.08.2023


Чи може чоловік (працівник установи), у якого народилася друга дитина, оформити відпустку для догляду за дитиною до трирічного віку, якщо в нього дружина перебуває у "декретній" відпустці з першою дитиною?

Так, може. Це різні діти.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства при народженні дитини надається лише одній з осіб, батьку чи матері, за бажанням матері або батька дитини.

Це підтверджено внесеними змінами у ст. 179 КЗпП України.

Щоб отримати відпустку, потрібно написати заяву і, відповідно, подати або свідоцтво про народження дитини, або інші документи, які підтверджують, що дитина народилася.


Джерело: Центральний регіон інспекційної діяльності у Дніпропетровській області  

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП