Чи можливе призначення пенсії онлайн


◦ Соціальне страхування
◦ Пенсійне забезпечення
20 жовтня 2022 р.

Чи можливе призначення пенсії онлайн? Як працює ця послуга?

Для призначення пенсії онлайн необхідно подати онлайн-заяву про призначення пенсії, після чого застрахованій особі достатньо буде лише один раз відвідати відділення ПФУ для отримання пенсійного посвідчення.


Послуга дає можливість застрахованій особі (заявнику) самостійно подавати заяву та скан-копії всіх необхідних документів з метою подальшого постійного отримання того чи іншого запитуваного заявником виду пенсії.

У заяві про призначення пенсії заявник повинен вибрати територіально найближче від нього відділення ПФУ, де він має намір оформити пенсію, а також відзначити потрібний йому вид своєї майбутньої пенсії, вказати адресу місця проживання та надати відомості про свій паспорт.

Також у цій заяві застрахована особа може вказати свою електронну пошту та номер телефону для відстежування ходу виконання своєї заявки.

Далі заявник мусить прикріпити підготовлені ним скан-копії документів, а також вказати спосіб отримання пенсії: через АТ ˮУкрпошта” або через уповноважений банк (зазначити банківський рахунок та інші банківські реквізити тієї пластикової картки, на яку буде перераховуватися майбутня пенсія).

Чи відрізняється перелік документів для оформлення різних видів пенсії?

Слід мати на увазі, що для кожного виду пенсії є свій перелік документів, необхідних для її оформлення. Якщо людина виходить на пенсію за віком, то набір документів простий: паспорт, ідентифікаційний код та трудова книжка.

Якщо ж, наприклад, пенсія призначається по інвалідності, то повинні додаватися документи для обґрунтування цієї інвалідності.

Заявник повинен заздалегідь зробити скан-копії всіх необхідних йому документів для призначення того чи іншого виду пенсії. Потрібно пам'ятати, що розмір кожного файлу із сканованим документом не повинен перевищувати 1 Мб.

У разі призначення пенсії за віком відповідна заява може бути подана заявником не раніше ніж за місяць до досягнення ним пенсійного віку.

Для подання заявки необхідно також врахувати, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків:

  • пенсія за віком призначається з дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку;
  • пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності;
  • пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається з дня, наступного за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.

Також можна скористатися порталом "Дія". 

Як отримати послугу?

Подати заяву та відповідний (необхідний для отримання того чи іншого виду пенсії) перелік документів через портал Пенсійного фонду України.

Які строки надання послуги?

Рішення щодо надання пенсійного забезпечення приймається протягом 10-ти робочих днів, впродовж яких співробітниками відділення ПФУ надсилається заявникові СМС-повідомлення про призначення пенсії або ж про необхідність уточнення даних.

Послуга надається безкоштовно.


Джерело: Facebook-сторінка Мінсоцполітики 

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП