Чи можна пенсіонеру працевлаштуватися без повідомлення про це ПФУ


12.04.2021

Пенсійний фонд України — ВікіпедіяГоловне управління Пенсійного фонду України у Київській області інформує, що однією з основних причин виникнення переплат пенсій з вини пенсіонера є несвоєчасне повідомлення органів Пенсійного фонду про працевлаштування.

Переплата пенсії — це сума пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, сум індексації та інших доплат до пенсій), виплачена з різних причин понад розмір, визначений законодавством. Зокрема, у разі працевлаштування пенсіонера законодавством не передбачено проведення перерахунку в разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, для обчислення мінімального розміру пенсії або доплати за понаднормовий страховий стаж.

Також непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей віком до 18 років, встановлюється надбавка в розмірі 150 грн. У разі працевлаштування виплата зазначеної надбавки припиняється.

У разі працевлаштування одержувача пенсії за вислугу років, якщо він працевлаштовується за спеціальністю, що дає право на призначення цього виду пенсії, виплата пенсії йому взагалі має припинитися.

У разі призначення (перерахунку) пенсії особі повідомляють про її обов’язок у разі працевлаштування протягом 10 днів надати дані про це до органів Пенсійного фонду. Якщо пенсіонер самостійно не повідомить про працевлаштування, про це все одно стане відомо, адже систематично інформація звіряється з державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних і фізичних осіб — підприємців і виявляється факт працевлаштування. На дату звіряння обчислюється сума надміру виплачених пенсійних коштів.

Відповідно до частини першої ст. 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

 


◦ Соціальне страхування
◦ Пенсійне забезпечення
ДЕМО ДОСТУП