Чи обов’язково створювати кабінет військовозобов'язаного: роз’яснення Міноборони


◦ Військовий облік. Військова служба
308

15.04.2024

Реєстрація в електронному кабінеті військовозобов'язаного не буде обов’язковою. Громадяни України самі прийматимуть рішення щодо користуванням цим сервісом. Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі «Радіо Свобода».
«Реєструватися в кабінеті військовозобов'язаного людина може за бажанням, тобто це не буде якоюсь примусовою мірою, яка якимось чином карається», — пояснив він.
Лазуткін зазначив, що це дуже зручний сервіс, який дозволить громадянам не звертатись особисто до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

«Це сервіс, який має стати зручним. Не потрібно буде йти до ТЦК та СП. Тому що є люди, які не люблять з’являтися в державних установах, а таким чином вони зможуть доповнити інформацію про себе. Вони можуть туди завантажити документи, які свідчать про те, що в них змінився сімейний стан, що вони мають вже трьох чи більше дітей або змінили місце проживання, здобули якусь освіту. Це все зручно», — наголосив речник Міноборони.
 

Які проблеми вирішить впровадження е-кабінету

Електронний кабінет планують запустити вже влітку. Його створять на кожного військовозобов'язаного, незалежно від того, чи буде він або вона ним користуватися. На першому етапі запуску е-кабінету у призовників буде можливість актуалізувати свої дані. Після цього ТЦК та СП використовуватимуть ці дані у своїй щоденній роботі.

Мета сервісу полягає в тому, щоб прибрати черги з ТЦК та СП і необхідність подавати документи для уточнення даних. Окрім того, кабінет має допомогти уникнути корупційних та бюрократичних процесів, поліпшити взаємодію різних державних органів у процесі надання статусу учасника бойових дій та спростити отримання соціальних послуг на кшталт отримання компенсацій чи продовження відстрочки від служби.
Нагадаємо, що 4 квітня набув чинності закон, який запустить в дію електронний кабінет військовозобов'язаного.

Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП