Чи передбачена відповідальність ФОПа за дохід під час хвороби чи відпустки


11.10.2021

Єдинники першої й другої груп, які не використовують праці найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Інформація про період щорічної відпустки та терміни тимчасової втрати працездатності з обов'язковим доданням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (пп. 298.3.2 ПКУ).

Податківці вказують: вся сума доходу, отриманого під час відпустки або хвороби ФОП-єдинником, відображається в обліку доходів, який ведеться в довільній формі, та податковій декларації платника єдиного податку.

Згідно з п. 299.11 ПКУ в разі виявлення контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої – третьої груп вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої – третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб'єкт господарювання має право перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

 

Роз'яснення ДПС із категорії 107.01.03
розділу «Запитання – відповіді з Бази знань»


◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
ДЕМО ДОСТУП