Чи потрібна довідка про доходи для надання «лікарняного» за сумісництвом


15.06.2022

Фонд соціального страхування в листі від 04.04.2022 р. № 362-11-1 роз’яснює, що довідка про середню заробітну плату за основним місцем роботи не впливає на прийняття рішення комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства за місцем роботи за сумісництвом щодо призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, а лише використовується для правомірного обчислення суми такого матеріального забезпечення.

Питання актуальне, зокрема, щодо надання «лікарняних» внутрішньо переміщеним особам, у яких основне місце роботи залишилося в зоні тимчасової окупації чи в районі проведення бойових дій, а вони працюють в інших регіонах України за сумісництвом.

У той же час бухгалтерія за місцем роботи за сумісництвом може порахувати «лікарняні» і без такої довідки, повіривши людині на слово. Але застрахована особа може скористатися й послугами порталу ПФУ чи базами ДПСУ через особисті кабінети, щоб переконати нового роботодавця.

А ще застрахована особа може змінити місце роботи із сумісництва на основне за заявою, як це передбачено, наприклад, ст. 1 Закону про ЄСВ: основне місце роботи — місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору та визначене ним як основне згідно з поданою заявою (до відкликання) та відомостями, що обліковуються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру на її підставі.


Лист ФСС від 04.04.2022 р. № 362-11-1


◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Допомога по тимчасовій непрацездатності
◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
ДЕМО ДОСТУП