Чи повинен працівник повідомити роботодавця про відкриття е-лікарняного


25.06.2021

У ФСС роз’яснюють: працівник, який дізнався, що лікуючий лікар сформував медичний висновок про тимчасову непрацездатність, має повідомити про це роботодавця в будь-який доступний спосіб комунікації з ним.

Усю необхідну інформацію про е-лікарняний роботодавець зможе побачити у своєму Електронному кабінеті роботодавця на порталі Пенсійного фонду України.

На запитання, чи потрібно роздруковувати е-лікарняний, щоб повідомити роботодавця про відкритий листок непрацездатності, у ФСС відповіли, що роздруковувати е-лікарняний не потрібно. Також більше немає необхідності приносити роботодавцю паперові підтвердження встановлення факту тимчасової непрацездатності.

Додатково у ФСС повідомляють, що якщо роботодавець вимагає від працівника додаткової інформації про користування Електронним кабінетом роботодавця, то підлеглий можете надати йому такі номери телефонів для надання консультацій:

  • про Електронний кабінет страхувальника (роботодавця) можна дізнатися, зателефонувавши на гарячу лінію ПФУ за номером 0-800-503-753;
  • щодо оплати е-лікарняних роботодавцями можна дізнатися, зателефонувавши на гарячу лінію ФСС за номером 0-800-501-892.

 


◦ Кадрова документація
◦ Електронна документація
◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Допомога по тимчасовій непрацездатності
◦ Соціальне страхування
ДЕМО ДОСТУП