Чи утримувати ПДФО, якщо плату внесено за весь період навчання


◦ Трудовi вiдносини
◦ Навчання. Практика. Стажування
◦ Облік та оподаткування
◦ ПДФО та ВЗ
27.09.2023


Чи оподатковується ПДФО сума, сплачена роботодавцем за навчання фізичної особи – найманого працівника одним платежем в поточному році за весь період навчання, який складається з декількох років?


Відповідно до пп. 165.1.21 ПКУ до доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, відноситься сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи.

При цьому законодавством не встановлено обмежень щодо строку, за який роботодавець має право здійснити оплату за навчання найманого працівника.
 

Враховуючи викладене, якщо роботодавець сплатив за навчання фізичної особи – найманого працівника однією сумою в поточному році за весь період навчання, який складається з декількох років, при цьому її розмір не перевищує трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної, то така сума, сплачена роботодавцем, не оподатковується.

Джерело: категорія ЗІР 103.02

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП