Чи враховувати суми матеріальної допомоги під час обчислення мінімальної зарплати


◦ Оплата праці
◦ Матеріальне стимулювання
◦ Матеріальна допомога
05 грудня 2022 р.

Чи необхідно враховувати суми матеріальної допомоги до заробітної плати під час обчислення її мінімального рівня, якщо матеріальна допомога  під час війни виплачується без обмеження кількості виплат та отримують її майже всі працівники?

Матеріальна допомога — це фінансова підтримка або нецільова благодійна допомога працівнику від свого роботодавця, яка виплачується за заявою працівника.

Згідно із ст. 1 Закону України “Про оплату праці” (далі – Закон) заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Відповідно до ст. 3-1 Закону (в редакції Закону України від 06.12.2016 р. № 1774-VIII) розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Тобто якщо працівником виконана місячна норма праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче розміру мінімальної заробітної плати.

Що стосується сум матеріальної допомоги, то вони не враховуються до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня, оскільки виплачуються працівникові не за виконану ним роботу та не є елементами заробітної плати.


Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці
 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП