Держпраці перевірятиме законність переведення медпрацівників на півставки


◦ Перевірки та відповідальність
◦ Перевірки Держпраці
10.02.2022

Міністерство охорони здоров’я та Державна служба України з питань праці співпрацюватимуть стосовно захисту трудових прав медиків щодо виплат заробітної плати медичним працівникам та незаконних переведень на "0,5 ставки" зі збереженням навантаження на ставку. Якщо буде зафіксовано факт немотивованого переведення, керівнику медзакладу загрожує штраф у розмірі 65 тис. грн за кожного такого працівника. 

«Законодавство передбачає, що Держпраці проводить інспекційні перевірки в разі отримання звернення від працівника порушення стосовно нього законодавства про працю, — коментує Віктор Ляшко. — Тому медики можуть звертатися зі скаргою до регіонального управління Держпраці».  

Інспектори проведуть розслідування, при цьому їм заборонено розголошувати джерело будь-якої скарги і повідомляти об’єкту про причини їх відвідування.

Найближчим часом МОЗ та Держпраці розроблять доручення про здійснення перевірок у закладах первинної та екстреної медичної допомоги, оскільки вони вже повністю отримали свої виплати від НСЗУ. 

Також Держпраці буде долучена до здійснення перевірок тих медичних закладів, звідки надходить найбільше скарг щодо виплат заробітних плат, а також в яких офіційно зафіксована заборгованість. 

Додатково обговорили і запланували посилити співпрацю з визначення лабораторій, які проводять атестацію  робочих місць за умовами праці, та контролю їх діяльності. Також порушили питання вдосконалення проведення медичних оглядів працівників, які працюють у шкідливих умовах праці, та потенційну можливість цифровізації результатів атестації робочих місць та медичних оглядів.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП