Держслужбовці: дисциплінарне стягнення під час тимчасової непрацездатності


18.08.2020

Рішення про накладення на держслужбовця дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження приймає суб'єкт призначення протягом 10 календарних днів з дня отримання подання дисциплінарної комісії в держоргані. Рішення оформлюють відповідним актом суб'єкта призначення. Відповідний порядок наведено у ст. 77 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі — Закон № 889).

Проте дисциплінарне стягнення не можуть застосувати під час відсутності держслужбовця на службі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, під час перебування його у відпустці або у відрядженні (частина четверта ст. 74 Закону № 889). До того ж, перед тим як накласти дисциплінарне стягнення, суб'єкт призначення повинен отримати від держслужбовця письмове пояснення (частина перша ст. 75 Закону № 889).

Тому рішення щодо дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження приймає суб'єкт призначення впродовж 10 календарних днів, наприклад, шляхом проставлення резолюції суб'єкта призначення на поданні дисциплінарної комісії. Оформлюють відповідне рішення (видають наказ або розпорядження) щодо держслужбовця, стосовно якого ініційовано дисциплінарне провадження, після закінчення періоду його тимчасової непрацездатності, часу перебування у відпустці або у відрядженні.

Роз'яснення НАДС від 23.07.2020 р. № 103-р/з

 


◦ Офіційні роз’яснення
◦ Трудовi вiдносини
◦ Заохочення та стягнення
◦ Бюджетна сфера
ДЕМО ДОСТУП