Дні відрядження не є робочим часом працівника?


26.02.2021

Розмір допомоги на оздоровлення |Мінекономіки у листі від 02.02.2021 р. № 4708-06/6433-07, роз’яснюючи порядок врахування квартальної премії у разі обчислення середнього заробітку за два останні місяці, зазначило, що якщо в розрахунковому періоді є час відрядження, оплачений за середнім заробітком, то сума премії, яка припадає на ці дні, не враховується при визначенні частини премії, що відноситься до заробітку місяців розрахункового періоду. Це пояснюється тим, що дні відрядження, оплачені за середнім заробітком, виключаються з розрахункового періоду.

Але у п. 3 Порядку № 100 врахування премії прив’язуються до відпрацьованого часу, а не оплаченого: премії та інші виплати, які виплачуються за два місяці або більш тривалий період, при обчисленні середньої зарплати включаються шляхом додавання до заробітку кожного місяця розрахункового періоду частини, що відповідає кількості відпрацьованих робочих днів періоду (місяців), за які такі премії та інші виплати нараховані. Тож якщо у разі нарахування премії враховують час відрядження, то чому б не враховувати премію? Чи дні відрядження це не є робочим часом працівника? До речі, у ст. 121 КЗпП йдеться про про те, що працівникам які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Лист Мінекономіки 
від 02.02.2021 р. № 4708-06/6433-07

 


◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
ДЕМО ДОСТУП