Добігає кінця строк подання заяв на списання боргів з ЄСВ


11.02.2021

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 р. № 1072-ІX, який набрав чинності 10.12.2020 р., внесено зміни до п. 9-15 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ).

Так, відповідно до п. 9-15 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом про ЄСВ, несплачені станом на 01.12.2020 р. суми недоїмки, нараховані фізичним особам — підприємцям (крім фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особам, які провадять незалежну професійну діяльність, за період з 01.01.2017 р. до 01.12.2020 р., а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, включно до дати подання заяви про списання недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання до 01.03.2021 р.:

  • особами, які станом на дату подання заяви про списання недоїмки є платниками, або у періоді з 01.01.2017 р. до дати подання заяви вважалися платниками, зазначеними у п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ (фізичні особи — підприємці, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), — державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи — підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до контролюючого органу — звітності відповідно до вимог частини другої ст. 6 Закону про ЄСВ за період з 1 січня 2017 р. до 1 грудня 2020 р. Такі документи подаються платником (особою) виключно у випадку, якщо вони не були подані раніше;
  • особами, які станом на дату подання заяви про списання недоїмки є платниками, або у періоді з 01.01.2017 р. до дати подання заяви вважалися платниками, зазначеними у п. 5 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ (особи, які провадять незалежну професійну діяльність), — до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої ст. 6 Закону про ЄСВ за період з 01.01.2017 р. до 01.12.2020 р. Такі документи подаються платником (особою) виключно у випадку, якщо вони не були подані раніше.
Якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником (особою) та/або стягнуті у порядку, передбаченому Законом про ЄСВ, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені не підлягають поверненню.

 


◦ Облік та оподаткування
◦ ЄСВ
ДЕМО ДОСТУП