Довідка про доходи для податкової знижки


◦ Облік та оподаткування
◦ ПДФО та ВЗ
08.06.2022

Головне  управління ДПС у м. Києві роз’яснює, які відомості повинна містити довідка про доходи, яка надається податковим агентом фізичній особі з метою заповнення декларації для отримання податкової знижки.

Повідомляється, що особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних  податкових  пільг  та суму утриманого податку (пп. «в» п. 176.2 ПКУ).

Враховуючи те, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то така довідка надається у довільній формі, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (П. І. Б., реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається обов’язково така інформація:

  • сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);
  • розмір та сума податкової соціальної пільги;
  • сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Головне  управління ДПС у м. Києві нагадує також, що відповідно до пп. «в» п. 176.1 ПКУ платники податків з метою отримання податкової знижки, зобов’язані подавати податкову за встановленою формою.  

Водночас, на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП