Е-лікарняний: відповіді на запитання від Мінсоцполітики


◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Листок непрацездатності
08 листопада 2021 р.

Міністерство соціальної політики України відповіло на поширені запитання щодо е-лікарняних:

Якщо не надійшло SMS про створення е-лікарняного

Створення е-лікарняних відбувається автоматично для тих пацієнтів, яких було ідентифіковано як застрахованих осіб. Зазвичай про це надходить повідомлення на вказаний контактний номер телефону, однак SMS може не прийти — це ще не свідчить про те, що лікарняний не створено, тож хвилюватись не потрібно. Наприклад, в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду може бути не вказано номер телефону. Авторизуйтесь на сайті portal.pfu.gov.ua за допомогою ЕЦП або BankId і перевірте, чи створено е-лікарняний. Там же ви зможете оновити контакти і надати дозвіл надсилати вам повідомлення.

 

Якщо е-лікарняний не створено

Найчастіше помилки під час створення е-лікарняних пов’язані з ідентифікаційними даними. Інформація щодо пацієнта завантажується з реєстру пацієнтів у медичний висновок автоматично і збігається з даними, зазначеними в декларації із сімейним лікарем. Якщо ідентифікаційні дані пацієнта, зазначені в декларації, не збігаються із даними в реєстрі застрахованих осіб — е-лікарняний не буде створено. Часто такі помилки пов’язані із застарілою інформацією, яка не була вчасно оновлена. Тож прискіпливо перевірте всі дані та внесіть корективи — е-лікарняний буде створено після усунення неточностей. Найкраще завчасно перевіряти правильність внесення інформації й оперативно повідомляти лікаря і роботодавця про всі зміни. Також е-лікарняний може не бути сформовано через відсутність інформації про трудові відносини або її недостовірність — у такому випадку роботодавець має подати відповідний податковий звіт, його уточнення або повідомлення про прийняття працівника на роботу.

 

Як з’ясувати, коли оплатять е-лікарняний

Це можна зробити онлайн — інформація про стан фінансування лікарняних і декретних допомог щоденно оновлюється в телеграм-каналі https://t.me/socialfund. Перші п’ять днів страхового випадку оплатить роботодавець, а решту аж до одужання фінансує Фонд соціального страхування України (за винятком допомог по вагітності та пологах і по догляду за хворими дітьми — вони оплачуються за кошти ФСС з першого дня). Щоб дізнатись дату фінансування, потрібно знати точну дату подання роботодавцем заяви-розрахунку за е-лікарняним — не втрачайте зв’язок і цікавтесь станом оформлення заяви. Уточнити дату можна також у відділенні Фонду, для цього у кожному обласному управлінні створено окремі гарячі лінії: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/968493 .

Коли е-лікарняний стане готовим до оплати

Починати призначення працівнику матеріального забезпечення та оформлення заяви-розрахунку можна з дати видачі е-лікарняного. Датою видачі для електронних листків непрацездатності вважається восьмий день після дати закриття, яка зазначена в документі. А для е-лікарняних по вагітності та пологах — восьмий день після дати відкриття. Однак е-лікарняні можуть ставати «готовими до сплати» зарано — у таких випадках потрібно орієнтуватись на дати. Ці технічні неточності поступово врегулюють.


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП