Економічне бронювання – складне питання, але час для відповіді настав


◦ Військовий облік. Військова служба
◦ Бронювання
338

22.05.2024

У Комітеті  з питань економічного розвитку є напрацьовані ініціативною групою за лідерства голови Комітету Дмитра Наталухи пропозиції щодо економічного бронювання, які дають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу працівників, сплатити 20 000 грн у місяць військового збору за кожного з них і продовжувати працювати та сплачувати податки, необхідні для забезпечення Сил оборони та безпеки.

«Українському бізнесу все одно потрібно бронювання, бо він має працювати, – розповідає Дмитро Наталуха. – Не буде бізнесу з його податками – не буде за що утримувати наших захисників. Ось така може комусь неприємна, але очевидна правда. Але ще раз – хай бізнес вирішить сам, хто з його співробітників є стратегічним. Тільки бізнес є головним джерелом податків та економічного розвитку в Україні. Хоче цього хтось чи ні. Шлях через постанови уряду – морально та технічно застарів. Стратегічними мають бути не стільки галузі, які визначають чиновники, скільки конкретні працівники, яких визначає роботодавець. Економічне бронювання — це про новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом та державою. Та про збереження економіки».

«Поряд з економічним бронюванням, частковою альтернативою може слугувати економічна мобілізація, – розповідає голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігор Марчук. – Мета цього підходу – заощадження коштів державного бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування Сил оборони. Економічна мобілізація – це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Для прикладу такі сфери, як закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ-сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. Вивільнені в результаті військові можуть виконувати інші, більш важливі та специфічні завдання. Ми маємо усвідомити і визнати, що держава не має власних коштів, а всі кошти, які є у розпорядженні держави, — це кошти платників податків. Єдине безумовно доступне нам джерело цих коштів – це працююча економіка! Не буде економіки – ми залишимось без податків та ресурсу, необхідного для фінансування армії».


Офіційний вебпортал ВР

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП