Як діяти в разі втрати трудової книжки


08.10.2021

 Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV право на пенсію за віком мають громадяни, які досягли пенсійного віку та набули необхідний страховий стаж. Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.

З 01.01.2004 р. дані про сплату внесків відображаються в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду. Тож якщо ви розпочали свою трудову діяльність після цього часу і втратили свою трудову книжку, така ситуація не є критичною — вся інформація вже є в Пенсійному фонді й не потребує підтвердження.

Що ж робити, якщо втрачено трудову книжку із записами про періоди роботи до 01.01.2004 р.?

До 01.01.2004 р. основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За її відсутності, а також у випадках, коли у трудовій відсутні необхідні записи, для підтвердження стажу приймаються:

  • довідки з підприємства (правонаступника), архівних установ з обов’язковим посиланням на первинні документи;
  • виписки з наказів;
  • особові рахунки та відомості на видачу заробітної плати;
  • дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб;
  • трудові договори і угоди;
  • інші документи, що містять відомості про періоди роботи.

Якщо документи про трудову діяльність не збереглись, стаж можливо підтвердити на підставі показань не менше ніж двох свідків, які знають заявника по спільній роботі на одному підприємстві та мають документи про власну роботу за період, щодо якого вони свідчать.

 

За матеріалами ГУ ПФУ у Вінницькій області

 


◦ Кадрова документація
◦ Трудова книжка
ДЕМО ДОСТУП