Як директору перекласти сплату адмінштрафу на водія


◦ Офіційні роз’яснення
25 травня 2021 р.

У журналі «Заробітна плата» № 10/2020 у статті «Перевищено швидкість руху: хто має сплатити адмінштраф?» ми розглядали питання сплати адмінштрафу за перевищення швидкості, зафіксоване в автоматичному режимі, якщо порушення допущено водієм підприємства, а постанова надійшла на ім’я його керівника.

І на запитання, чи може нести відповідальність за порушення ПДР і, відповідно, отримувати штрафи безпосередньо працівник, який керує автомобілем, відповіли ствердно — може. Для цього юридичній особі — власнику автомобіля необхідно внести до Єдиного державного реєстру транспортних засобів (ЄДРТЗ) інформацію про працівника, за яким закріплено автомобіль, як належного користувача автомобіля.

Постановою від 24.03.2021 р. № 508 Кабінету Міністрів України вніс зміни до Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Новою редакцією п. 26 цього Порядку встановлено, що внесення до Реєстру відомостей про належного користувача — працівника, визначеного керівником юридичної особи, яка є власником транспортного засобу або отримала в установлений законодавством спосіб право користування ним, здійснюється також через:

  • веб-додаток, розміщений на офіційному веб-сайті Головного сервісного центру МВС, шляхом заповнення електронної заяви за формою згідно з додатком 2 із застосуванням кваліфікованого електронного підпису уповноваженого в установленому законодавством порядку представника юридичної особи або належного користувача;
  • Єдиний державний вебпортал електронних послуг шляхом заповнення електронної заяви у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, відповідно до відомостей, передбачених додатком 2, із застосуванням кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, електронного підпису або кваліфікованого електронного підпису уповноваженого в установленому законодавством порядку представника юридичної особи або належного користувача.

 

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП