Як оплачується час хвороби військовослужбовців


◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Допомога по тимчасовій непрацездатності
◦ Військовий облік. Військова служба
08.09.2022

У Фонді соцстраху пояснили, що для військовослужбовців діють інші норми соціального захисту на випадок тимчасової втрати працездатності.

Їм не нараховується та не виплачується допомога за лікарняними, натомість за ними на час хвороби зберігається грошове забезпечення та передбачено додаткову винагороду на час воєнного стану.

Також до бюджету Фонду соцстраху не розподіляється сплачений за військовослужбовців ЄСВ.

Медичні сили ЗСУ та Департамент соціального забезпечення Міноборони України роз'яснюють, що військовослужбовцям ЗСУ, які отримали ушкодження чи захворіли, виплачується грошове забезпечення за останніми займаними посадами за період звільнення від виконання службових обов'язків у зв'язку з хворобою та перебуванням на лікуванні в лікарняних закладах і у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою (відпустці за станом здоров'я).

Виплата грошового забезпечення здійснюється на підставі наказу командира (начальника, керівника). Тож електронний лікарняний, який може бути автоматично сформований для військовослужбовця, не потребує опрацювання — за ним не потрібно проводити розрахунки та подавати заяву до Фонду соцстраху.

Крім того, відповідно до вимог постанови Кабміну та за рішенням міністра оборони України на час воєнного стану військовослужбовці ЗСУ, які у зв'язку із пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов'язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я, включаються до наказів про виплату додаткової винагороди, збільшеної до 100 тис. грн, включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу до іншого, або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком військово-лікарської комісії.

Також додаткова винагорода передбачена для військовослужбовців, які перебувають на стаціонарному лікуванні з інших причин — їм належить до виплати додаткова винагорода в розмірі 30 тис. грн (пропорційно із розрахунку на місяць).

Порядок виплати грошового забезпечення не залежить від місця лікування військовослужбовця — будь то військові, цивільні чи закордонні заклади охорони здоров'я.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП