Як підготуватись до безпечного опалювального сезону


◦ Охорона праці
15.11.2023


Опалювальний сезон — той період у році, коли температура на вулиці падає, і кожен з нас починає активно використовувати системи опалення у власних будинках та робочих приміщеннях.

Незважаючи на комфорт, який приносить тепло, цей час має певні ризики та проблеми, пов’язані з безпекою.

Перед початком опалювального сезону необхідно оглянути та перевірити все обладнання, пов’язане з опаленням, включаючи котли, радіатори, газові плити та печі. Слід переконатися, що воно знаходиться в хорошому стані і не має видимих дефектів. Регулярне технічне обслуговування допоможе уникнути аварій та нещасних випадків.

Слід приділити увагу вентиляції приміщень, адже у приміщенні, де знаходиться обладнання для опалення, важливо забезпечити хорошу вентиляцію. Це допомагає уникнути накопичення чадного газу та інших шкідливих речовин, які можуть виділятися під час згоряння палива. Необхідно переконатися, що вентиляційні отвори не забиті та функціонують належним чином.

Використання газового обладнання теж має свої ризики. При використані газового обладнання, особливу увагу слід приділяти безпеці. Періодично перевіряти герметичність газових трубок та з’єднань. Встановлювати газове обладнання тільки відповідно до інструкцій виробника та дотримуйтесь усіх правил безпеки.

Використання електричних обігрівачів. Електричні обігрівачі зручні у використанні, але можуть стати джерелом пожежі. Забороняється залишати їх без нагляду, перевантажувати розетки, необхідно стежити за станом дротів.

Важливо проводити навчання персоналу та інформувати працівників про безпеку використання обладнання для обігріву під час опалювального сезону, що відіграє ключову роль. Необхідно проводити роз’яснення про запобіжні заходи та дії у разі аварії.

Дотримання простих заходів безпеки та регулярне технічне обслуговування обладнання допоможуть мінімізувати ризики та забезпечити безпеку робочих місць.

Вкладення часу та зусиль у підтримку безпеки під час опалювального сезону набагато важливіше, ніж ризики, які можуть виникнути у разі недбалості. Турбота про безпеку — це турбота про здоров’я та благополуччя.


Джерело: Південне міжрегіональне управління Держпраці

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП