Як платникам єдиного податку І і ІІ групи повідомити податкову про відпустку


22.09.2021

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують праці найманих осіб, звільняються від сплати ЄП протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Про це нагадують фахівці Головного управління ДПС у Харківській області.

Інформація про період щорічної відпустки й строки втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою в довільній формі, при цьому окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і строку втрати працездатності нормами ПКУ не передбачено.

Податківці нагадали, що платники єдиного податку першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Нарахування авансових внесків для платників ЄП першої та другої груп здійснюють контролюючі органи на підставі заяви такого платника про розмір обраної ставки єдиного податку, заяви про період щорічної відпустки та/або заяви про строк тимчасової втрати працездатності.

Тому для уникнення порушення терміну сплати авансових платежів податківці рекомендують подавати до контролюючого органу заяву про період щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву про строк втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подавати одразу після закінчення «лікарняного».

 


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
◦ Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами або у зв'язку з усиновленням
◦ Облік та оподаткування
◦ ЄСВ
ДЕМО ДОСТУП