Як продовжити відстрочку для заброньованих військовозобов’язаних


◦ Військовий облік. Військова служба
◦ Бронювання
17.08.2022

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається заброньованим працівникам на строк, який не може перевищувати 6 місяців та підлягає анулюванню в разі закінчення строку її дії. Ці норми передбачені п. 3 та 4 постанови КМУ від 03.03.2022 р. № 194. На цей момент звернули увагу в Мінекономіки в листі від 29.07.2022 р. № 2714-20/53722-01.

У міністерстві наголошують, що для сталого функціонування органів державної влади, інших державних органів, підприємств, установ, організацій (далі – підприємство) та збереження їх кадрового потенціалу в умовах мобілізації, а також організації бронювання військовозобов’язаних, строк дії відстрочки від призову яких закінчується, керівникам органів державної влади, інших державних органів, підприємств пропонується:

1. Організувати підготовку пропозицій щодо бронювання військовозобов’язаних, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час (далі – Пропозиції) щодо військовозобовʼязаних, строк дії відстрочки від призову яких закінчується та потребує повторного оформлення.

2. Не раніше ніж за 10 робочих днів до завершення строку дії відстрочки від призову надати до Мінекономіки погоджені Міноборони Пропозиції.

Під час підготовки Пропозицій треба врахувати таке. Підприємствам, які задовольняють потреби Збройних сил, інших військових формувань, населення в умовах правового режиму воєнного стану:

1) проаналізувати доцільність бронювання військовозобов’язаних працівників, з урахуванням фактичного їх залучення до виконання робіт (надання послуг) в інтересах Збройних сил України, інших військових формувань, населення, та за результатами проведеного аналізу подати Пропозиції (за формою, визначеною додатком до Постанови) до відповідного органу державної влади, іншого державного органу.

Пропозиції подаються підприємством до:

  • органу державної влади, іншого державного органу за відповідною сферою управління, галуззю національної економіки, або у разі, якщо підприємство, установа, організація виконує завдання в інтересах такого органу (наприклад, укладений договір (контракт)) або
  • обласної військової адміністрації за територіальним принципом;

2) до Пропозицій додавати належне обґрунтування щодо виконання підприємством завдань із задоволення потреб Збройних сил, інших військових формувань, населення з відповідним підтвердженням (прийняте рішення уряду, обласних, Київської міської військових адміністрацій, укладений договір (контракт), інформація щодо виконання життєво важливих функцій та/або послуг (зброї, переривання та порушення надання яких можуть призвести до швидких негативних наслідків для національної безпеки));

3) не включати до Пропозицій військовозобов’язаних працівників:

  • які не перебувають у трудових відносинах з підприємством;
  • які не перебувають на військовому обліку військовозобовʼязаних (призовники; особи, які досягли граничного віку перебування в запасі; особи, які за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку тощо);
  • які мають дефіцитну для Збройних сил України військово-облікову спеціальність;
  • які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації на підставі ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП