Непросто підтримувати себе в тонусі, коли світ за нашим вікном руйнується. На жаль, у зв’язку з ситуацією в країні кожен серед нас зазнав травматичного досвіду. Більшість громадян напевно чули про Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», яка сприяє розвитку піклування про ментальне здоров’я, допомагає українцям долати кризові ситуації.
В цей час держава, іноземні партнери, громадські та благодійні організації, волонтери та інші йдуть пліч-о-пліч на шляху створення безбар’єрності, серед якої важливе місце посідає можливість отримання безоплатної психологічної допомоги, в тому числі на робочому місці.
Сьогодні як ніколи необхідно здійснити все, щоб полегшити, зробити життя якіснішим.
Завдяки підтримці Державної служби України з питань праці (територіальних управлінь) кожен роботодавець може підвищити ментальний добробут працівників. У вирі подій ми намагаємося і далі гармонійно функціонувати в суспільстві, на кшталт сімейних стосунків, дружніх, реалізовувати своє право на праці.
Для початку для створення психологічного безпечного робочого середовища, трансформування негативного досвіду осіб в зростання і власну стійкість, роботодавцю необхідно оцінити психосоціальні потреби співробітників. Такі потреби визначаються шляхом анонімного опитування працівників, аналізу травматизму, періодичності тимчасової непрацездатності, відгулів, оцінкою взаємовідносин в колективі, стану виконання поточних завдань тощо.
Дізнавшись, що потребують працівники, який мікроклімат в колективі, роботодавець матиме змогу найкраще зрозуміти кожного та надати допомогу тим, хто цього потребує.
Джерело: Східне міжрегіональне управління Держпраці