Як стягнути аліменти з особи, яка перебуває за кордоном


◦ Оплата праці
◦ Нарахування та утримання
◦ Аліменти
09.12.2022

ЛоготипЗа українським законодавством батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, незважаючи на те, в якій країні вони проживають. 

Фахівці "Безоплатної правої допомоги" підготували покрокову інструкцію, як стягнути аліменти з одного з батьків, який відмовляється добровільно їх сплачувати та проживає за кордоном.

Крок 1. Найперше, що потрібно зробити, це отримати рішення суду України про стягнення аліментів. У цьому може допомогти система безоплатної правової допомоги, контакти найближчого пункту доступу до безоплатної правової допомоги можна знайти на сайті www.legalaid.gov.ua або звернутись за телефоном гарячої лінії системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

Той із батьків, із ким мешкає дитина, має право звернутися до суду з відповідним позовом. І вже з рішенням національного суду про стягнення аліментів стягувач може звертатися до компетентного органу (суду) іноземної держави.

Крок 2. Звернутися до суду іноземної держави з клопотанням про визнання та виконання рішення суду України.

Це клопотання повинно містити інформацію про відповідача (боржника), а саме повне ім’я, дату народження, громадянство, адресу проживання протягом останніх 5 років (наскільки це відомо вам, рід занять і місце роботи, фотокартку (за можливості), наявні відомості про фінансові та сімейні обставини боржника, у тому числі інформація про майно, яке йому належить, та іншу будь-яку корисну для справи інформацію.

Вказане клопотання необхідно надіслати до Міністерства юстиції України через територіальне управління юстиції, контакти яких можна знайти на сайті Мін’юсту.

До клопотання необхідно додати документи, оформлені належним чином судом, що виніс рішення, а саме:

  • копію судового рішення;
  • довідку про те, що рішення набрало законної сили;
  • довідку про часткове виконання або невиконання рішення на території України;
  • довідку про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день судового засідання, та копії документів, що це підтверджують, якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні;
  • копію протоколу судового засідання (або журналу судового засідання), під час якого справу про стягнення аліментів було розглянуто по суті;
  • фотокартку стягувача.

Також зверніть увагу на такі моменти:

  • клопотання та документи, що до нього додаються, надаються українською мовою разом із перекладом на офіційну мову договірної сторони, на території якої пропонується здійснити визнання і виконання рішення;
  • рішення з цього питання приймається протягом 1 місяця від дня його надходження. Цей строк може становити більш ніж один місяць, якщо для звернення за кордон потрібно отримати додаткову інформацію або документи та вжити інших заходів для належного оформлення клопотання;
  • нотаріально завірений переклад не вимагається. Достатньо, якщо переклад офіційно засвідчений перекладачем або бюро перекладів.
  • вимога консульської легалізації або засвідчення документів апостилем також не застосовується до документів відповідно до конвенцій.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП