Як відновити втрачене пенсійне посвідчення


◦ Соціальне страхування
◦ Пенсійне забезпечення
26.12.2022

 Відповідно до частини 4 ст. 44 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” особам, яким призначено пенсію, органи Пенсійного фонду України видають пенсійні посвідчення. 

Якщо пенсіонер втратив документ чи його було пошкоджено, він може отримати новий. Для цього потрібно подати заяву на виготовлення нового пенсійного посвідчення. 

Зробити це можна кількома способами: звернувшись до будь-якого зручного територіального органу Пенсійного фонду України; через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) чи за допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд”.

У разі особистого звернення заповнюється відповідна заява, пред’являється паспорт та додається фото. 

На вебпорталі електронних послуг Фонду заява про виготовлення пенсійного посвідчення міститься у розділі “Щодо пенсійного забезпечення”. 

З мобільного застосунку “Пенсійний фонд” потрібно обрати вкладення “До ПФУ”: розділ “Комунікації до ПФУ” – “Заява на виготовлення пенсійного посвідчення”.

Отримати виготовлене пенсійне посвідчення можна в обраному сервісному центрі Фонду (зазначається особою під час подання заяви). 
 

Альтернативою паперовому пенсійному посвідченню для багатьох пенсіонерів може стати електронне відображення пенсійного посвідчення в мобільному застосунку "Дія". Воно має таку ж юридичну силу, як і традиційне пенсійне посвідчення.  

Іноді виникають ситуації, коли пенсіонер з певних причин не може самостійно отримати нове паперове пенсійне посвідчення. Тоді документ можуть видати особі, яка представляє інтереси пенсіонера, та повноваження якої оформлено в установленому законодавством порядку

 

Довідково

Порядок оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії, затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 03.11.2017 р. № 26-1.


Джерело: ПФУ

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП